Zuckerberg přišel za jeden den o 31 miliard dolarů

0
220
Bangkok, Thailand - July 14th, 2019: Facebook signup web page app on smart phone Samsung Galaxy S10 with user sign in registration screen using social networking and computer notebook from anywhere office.

Hodnota majetku Marka Zuckerberga, zakladatele sociální sítě Facebook, se za jeden den snížila až o 31 miliard USD (27,47 miliardy eur). Byl to jeden z největších jednodenních poklesů bohatství a odstartovaly ho slabší než očekávané výsledky Meta Platforms, mateřské společnosti Facebooku, za 4. čtvrtletí, které zklamaly analytiky.

Meta zažila historický kolaps akcií poté, co její výsledky ve středu (2.2.) odhalily, že v minulém čtvrtletí nezaznamenala žádný měsíční nárůst nových uživatelů Facebooku. To vyvolává obavy o budoucí příjmy společnosti. Akcie Meta se ve čtvrtek krátce po otevření burz propadly až o 26%.

A prudký pád akcií zkresal Zuckerbergovi, výkonnému řediteli společnosti, čistý kapitál na přibližně 92 miliard USD ze 120,6 miliardy USD ve středu na konci obchodování podle Bloomberg Billionaires Index. To stačilo, aby 37letý Zuckerberg poprvé od července 2015 vypadl z první desítky nejbohatších lidí světa.

Jednodenní ztráta bohatství ve výši 31 miliard USD, způsobená poklesem akcií, je druhá největší v historii a mohly by jí konkurovat jen kolísavé výkyvy hodnoty majetku Elona Muska, šéfa a zakladatele Tesly. Tento nejbohatší člověk světa ztratil loni v listopadu 35 miliard USD za jeden den, kdy se akcie Tesly propadly po jeho aktivitách na sociální síti Twitter. Musk se tehdy zeptal uživatelů, zda by měl prodat 10% ze svého podílu ve společnosti. Minulý týden se jeho čisté jmění propadlo také, a to o 25,8 miliardy USD.

Likes and speech bubble. 3d illustration

I další spoluzakladatelé společnosti Meta čelí bezprecedentnímu poklesu osobního majetku. Dustin Moskovitz, 79. nejbohatší člověk světa s čistým majetkem 21,2 miliardy USD, na konci obchodování ve středu ztratil přibližně 3 miliardy USD, zatímco Eduardo Saverin s majetkem v hodnotě 17,5 miliardy USD přišel o více než 4 miliardy USD. Osobní majetek Sheryl Sandbergové, provozní ředitelky společnosti Meta v hodnotě 2,5 miliardy USD klesl o více než 100 milionů USD podle údajů sestavených agenturou Bloomberg. V porovnání se Zuckerbergem je však bohatství Sandbergové méně koncentrováno v akciích společnosti, což zmírňuje „úder“.

Předchozí článekV Černé Hoře padla vláda, parlament vyslovil nedůvěru premiérovi
Další článekKorálové šperky jsou zajímavé i pro sběratele