Korálové šperky jsou zajímavé i pro sběratele

0
210

Korálové šperky mají již dlouhou tradici. Do současnosti jsou stále oblíbené a historické kousky dosahují v aukcích astronomických hodnot.

Mnoho historických šperků ze 40., 50. a 60. let má v sobě také zasazeny korály. Společně s tím, jak narůstá zájem o vintage šperky, tak stoupá zájem i přímo o šperky korálové. A jak se shodují klenotníci, má to praktické i estetické důvody.

Šperky jsou jednoduše velmi krásné a splní požadavek na zdobnost. Svým červeným odstínem překrásně ladí zejména s klasickým žlutým zlatem, ale i s moderní růžovou podobou tohoto kovu.

Jsou však mimořádně cenné taktéž pro sběratele. Šperky historické jsou taktéž ceněné z hlediska etického. Soudobí klenotníci se snaží použití korálů spíše omezit. S tím pak nutně narůstá i vzácnost a hodnota již existujících šperků.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst jaká tajemství skrývá úplněk nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Předchozí článekZuckerberg přišel za jeden den o 31 miliard dolarů
Další článekPlazmová svářečka – řezání neželezných kovů a elektricky vodivých materiálů