Plazmová svářečka – řezání neželezných kovů a elektricky vodivých materiálů

0
209

Plazmová svářečka, respektive řezačka je využívá pro řezání různých materiálů. Například oceli, nerezové oceli, hliníku, či mědi. Využití tak najde v různých oblastech, ať už jde o řemeslnou dílnu, či třeba autodílnu.

Plazmová svářečka

Plazmová svářečka je vhodná pro řezání různých materiálů, a to i s lakovaným povrchem. Je využíván tenký plazmový paprsek, který umožňuje přesný a tenký řez. Řezací stroj funguje na principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku, který je za pomoci hnacího plynu a vysoké rychlosti tlačen to materiálu. Dochází tak k tavení materiálu. Nepotřebujete žádný speciální plyn, postačí vzduch. Některé modely jsou vybaveny kompresorem, případně však můžete kompresor koupit zvlášť.

Výhody plazmových řezaček

Kromě toho, že řezání plazmou lze využít pro dělení různých materiálů, nabízí řezačka také další výhody. Kvalita a přesnost řezu umožňuje relativně snadné vyřezávání složitějších tvarů. Dalšími výhodami plazmového řezacího stroje je nízká hmotnost, malé rozměry. V neposlední řadě pak plazmová řezačka nabízí i finanční úsporu při svařování.

Plasmová svářečka

Při koupi plasmové svářečky byste měli věnovat pozornost několika parametrům. Jedním z nich je maximální tloušťka řezu, kterou svářečka zvládne. Tento parametr se může lišit v závislosti na tom, s jakým materiálem budete pracovat. Tlak řezu je dalším významným parametrem. Čím větší je, tím vyšší je rychlost řezu plazmového řezáku. V neposlední řadě sledujte také řezací proud, který plasmová svářečka má. Ten má většinou určitý rozsah, výběr je tak o trochu jednodušší.

Některé modely plazmové svářečky jsou univerzální a kombinují metodu svařování i řezání. Můžete tak v jednom získat výkonné zařízení pro různé využití.

Předchozí článekKorálové šperky jsou zajímavé i pro sběratele
Další článekJak podpořit vývoj vašeho dítěte