V Polsku přistáli američtí vojáci, kteří posílí východní křídlo NATO

0
222
Flag patch on polish soldier uniform

Američtí vojáci nastupují do letadla amerických vzdušných sil na letišti ve Fort Bragg, ve státě Severní Karolína, ve čtvrtek 3. února 2022.
Nedaleko obce Jasionka na jihovýchodě Polska přistálo osm letadel s vojáky, vojenskou výbavou a příslušenstvím. Polské ministerstvo obrany očekává, že do země přiletí celkem 1700 příslušníků ozbrojených sil z 82. výsadkové divize ze základny Fort Bragg v Severní Karolíně, vysvětluje PAP.

Ze strany USA jde o reakci na kroky Ruska, které při hranicích s Ukrajinou rozmístilo desetitisíce svých vojáků a od Západu žádá splnění bezpečnostních záruk, píše PAP s tím, že v Polsku se momentálně nachází zhruba 4500 amerických vojáků.

Two male paratroopers in a military uniform are flying with a parachute. Men are coming down to the ground with parachutes on a hot summer day. Flat cartoon vector illustration

Americký prezident Joe Biden ve středu oficiálně odsouhlasil nasazení dalších téměř 3000 vojáků do Německa, Polska a Rumunska. Americké ministerstvo obrany oznámilo, že tato mise se uskutečňuje v rámci podpory zemí NATO ve východní Evropě. Do Německa přiletěly první americké posily už v pátek.

Předchozí článekLavina v Tyrolsku si v sobotu vyžádala nejméně jednu oběť
Další článekUSA ruší sankce na íránský civilní jaderný program