Tři super triky, aby váš byt vypadal vždy dokonale uklizený! A návštěvy se mohou přihrnout kdykoli

0
190
This is modern contemporyry dark black luxury style living room interior with leather sofa and TV. Here are various shades and finishes that mix together beautifully. And silver is the hottest metallic tone in interior design. A plethora of colors and textures were layered to create a feeling of warmth and luxury style. Fabrics include sumptuous velvet for the sofa and armchair, silk cushions and curtain with Italian cashmere carpet. Modern luxury black style apartment with leather sofa.

Zdá se vám, že někteří lidé mají dokonale čistou domácnost, jako by celé dny nedělali nic jiného, ​​jen uklízeli? Co takhle mít podobně zářivý byt a to bez větší námahy? Tady jsou tipy, jak na to.

Mít rychle uklizeno? Kdo by po tom netoužil…

  1. Uklízejte hned, ne až potom

Co je podle vás jednodušší? Rychlé vyčištění varné desky či pečicí trouby hned po dovaření, nebo to dělat v určený den během týdne, kdy přijde čas na větší úklid? Odpověď je jasná – pokud si desku či troubu vyčistíte hned, není špína zanesená a vše jde jednodušší. Pokud to celé necháte tak, jen to bude stále obtížnější. Špíny bude stále více, zaschne, usadí se a vaše nechuť čistit a drhnout stále větší. Takže… Pokud budete mýt nádobí, čistit umyvadlo, prát prádlo a další domácí práce provádět hned, jak je to nutné, nenahromadí se vám velké množství zdánlivě nezvládnutelných úkolů.

  1. Více věcí = více úklidu

A opravdu to platí doslova. Pokud máte spoustu věcí (například na oblečení), trvá vám déle, než je všechny vyperete, vyžehlíte, poskládáte a uklidíte. Ale týká se to i věcí v kuchyni – zejména těch, které nejsou uloženy ve skříňkách – sedá na ně prach a přitahují mastnotu, která se na ně dostává během vaření. Chcete-li pracovní plochu řádně vyčistit, nejprve musíte poodkládat vše, co na ní máte, a to samé o sobě už zabírá kopec času. To samé platí pro nábytek a různé zbytečné dekorace, které neustále kupujeme. Samozřejmě nejde o to vyhodit co nejvíce věcí, ale také o jejich promyšlené uložení a shromažďování. Kritický pohled na to, co máte? Odpovězte si na otázku, co opravdu v bytě či v šatníku potřebujete. A postupujte nekompromisně.

Navy blue armchair next to gold table with lamp against white wall with mirror in living room interior
  1. Trošku podvádění při úklidu se povoluje

Dokonce i ti, co mají vždy zářivý řád, nemají chuť a čas dělat všechno v domácnosti dokonale. Ale lidem s uklizenými pokoji se vždy poněkud podaří vyčarovat iluzi krásného pořádku. Jak? Je to způsobeno zejména tím, že se zaměřují na důležité části místnosti. To znamená, že se soustředí na celkový obraz – a až později, když je čas, se zaměří na všechny zastrčené kouty a rohy. Pokud tedy stojíte před otázkou: „Čím začnu?“, vyjděte z místnosti a na chvíli zavřete oči. Potom vstupte do místnosti s otevřenýma očima a věnujte pozornost tomu, kam vám zrak padne jako první. Ne pod pohovkou, ale na pohovku. Ne nad umyvadlo, ale přímo do něj a tak dále…

Předchozí článekLesk a luxus ve stylu glamour! Takto může vypadat ve vašem bytě
Další článekElektromobily nebo vodík? Trh rozhodně