Rusko napadlo Ukrajinu, ohlásila agentura Bloomberg. Omlouvá se za chybu

0
201
Warsaw, Poland, 12th August 2016: The military trucks Oshkosh M-ATV "MRAP" and HMMWV "Humvee" stopped on the street before the parade on the Polish Armed Forces Day. The Oshkosh is an American tactical vehicles manufacturer. Presented truck is 2-axle, all-wheel-drive (4x4), high-mobility special vehicle. The HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle - commonly called "Humvee") was debuted in 1985. Model 1165 is powered by V8 turbodiesel engine (with 4-speed automatic gearbox).

Zpravodajská agentura Bloomberg se omluvila za titulek, kterým ohlásila vpád Ruska na Ukrajinu. Moskva hovoří o stroji na propagandu.

Příslušníci ukrajinských sil teritoriální obrany, dobrovolnické vojenské jednotky ozbrojených sil, cvičí v sobotu 5. února 2022 nedaleko Kyjeva na Ukrajině.
Agentura se omluvila. „Připravujeme titulky pro mnohé scénáře a titulek „Rusko napadlo Ukrajinu“ byl zveřejněn na naší webové stránce nedopatřením… Chyba nás velmi mrzí. Titulek byl odstraněn a příčinu vyšetřujeme,“ napsala agentura Bloomberg.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Marija Zacharovová v sobotu kritizovala resort diplomacie USA za mlčení v kauze agentury Bloomberg, která v sobotu na svém webu zveřejnila a později bez vysvětlení stáhla titulek o vpádu Ruska na Ukrajinu.

Zacharovová na svém kontě na sociální síti Telegram naléhala na ministerstvo zahraničních věcí USA, aby zveřejnilo zprávu o všech „fejcích Bloombergu“, „když“ nedávno komentovalo kauzu ruské zpravodajské společnosti RT, i když pro svá obvinění nemělo důkazy.

Army soldiers fighting scene on war with sunset background

„O Bloombergu je faktů víc než dost, ale státní departement mlčí,“ upozornila Zacharovová, která současně kritizovala to, že Washington finančně podporuje i německý kanál Deutsche Welle financovaný iz německého státního rozpočtu.

„Tohle mluví samy za sebe – stroj NATO na propagandu jede na plný plyn,“ deklarovala Zacharovová.

Předchozí článekProtest kamionistů Konvoj svobody se šíří do dalších kanadských měst
Další článekZelenskyj: Vyvíjíme diplomatické úsilí k obnovení míru