Ručníky bílé barvy jsou v koupelně nejlepší volbou! Zde jsou důvody, proč

0
194
Relaxed young Caucasian female model wears towel wrapped on head, feels refreshed after taking shower, has healthy clean soft skin, poses in cozy bathroom. Women, beauty and hygiene concept.

Jaké barvy jsou vaše ručníky v koupelně? Správná odpověď by měla znít – bílé! Jste zvědaví, proč? Tady je odpověď.

Proč vybrat bílé ručníky?
Správná péče o ručníky v koupelně může být poměrně náročná. Správný prací prostředek, důkladné sušení, ideální skladování. A přestože se o ručníky v koupelně staráte ze svého pohledu správně, musíte přiznat, že po čase, a ne až tak dlouhém, začnou vypadat nehygienicky. Jejich barva se mění a dokonce mohou jistým způsobem zapáchat. Existuje však řešení a je docela jednoduché!

Plísně a choroboplodné zárodky v pračce? Snižte riziko jejich vzniku, není to věda
Pořiďte si bílé ručníky! Možná to na první poslech nezní jako super řešení, protože víme, jak to s bílými věcmi chodí… Zdají se být na první pohled špinavější či starší, jako například věci hnědé či šedé. Ale při správné technice praní jsou bílé ručníky opravdu z dlouhodobého hlediska lepší volbou.

Three white hand towels in a wicker basket.

Dobrým tipem je přidat do pračky při praní ručníků nějaké bělidlo. Ručníky se tak časem nezabarví a z pračky je pokaždé vytáhnete zářivě bílé! Tento trik nemůžete použít na barevné ručníky, neboť může způsobit nerovnoměrné skvrny od bělidla.

Trápí vás zápach v pračce? Jak se ho zbavit?
Levnou a ekologickou alternativou agresivních chemických bělidel je například prášek do pečiva. Jednoduše jej nasypte do praní vždy, když jde o bílé ručníky. Působí jako přírodní rozjasňovač.

Bílé ručníky navíc můžete prát při vyšších teplotách. Barevné ručníky z bavlny nebo směsných látek by se měly prát při 60 stupních Celsia, pokud nemají na štítku uvedeno jinak. Vyšší teploty, jak známo, vedou k rychlejšímu nežádoucímu vyblednutí barevných ručníků. Bílé ručníky se naopak dají prát i na 90 stupňů Celsia, tím pádem jsou hygieničtější pro používání.

Předchozí článekVoňavější a čistější ložní matrace? Jak na to? Jednoduchý trik překvapí
Další článekLesk a luxus ve stylu glamour! Takto může vypadat ve vašem bytě