Každé pololetí nová dávka? Odborníci se neshodnou, jestli je toto cesta z pandemie

0
219

Čtvrtou dávkou už očkují v Izraeli.

Když se Stacey Ricksové novináři zeptali na certifikát o očkování, dala jim na výběr ze tří, v každém má odlišné záznamy. Má v sobě už pět dávek vakcíny proti covidu-19, i když ve Spojených státech se oficiálně očkuje jen třetí.

Ricksová má transplantovaná játra a bere léky na potlačení imunity. Po dvou dávkách vakcíny od firmy Moderna se jí nevyvinuly protilátky, tak se dala očkovat jednodávkovou vakcínou od firmy Johnson & Johnson, aniž by přiznala předchozí očkování.

S dalšími dvěma dávkami to už bylo obtížnější, píše deník New York Times. Zdravotní záznamy totiž již předchozí očkování uváděly, ale přesto se jí podařilo přesvědčit lékárníka v Houstonu, aby jí podal ještě dvě dávky od Pfizeru. Ukázala mu potvrzení od lékaře, že nemá protilátky.

V současnosti už podle lékaře má „mírné protilátky“, ale stále ne dostatečné. A tak se chová stejně, kdyby nebyla očkována.

Prodloužení pandemie
Není jediná, ve Spojených státech je stále více případů, kdy se lidé snaží získat další dávky na vlastní pěst, přitom regulátoři zatím s povolením čtvrté dávky váhají. Oficiálně neporušují žádné zákony.

Předchozí článekAsus TUF-AX5400 je lék na slabý internet v domácnosti
Další článekVarianta deltakron je pravděpodobně výsledkem chybné analýzy