V Jeseníkách se zasekla lanovka se 130 lidmi, probíhá evakuace

0
190
West of Juneau, AK, Glacier Bay NP is a national monument and UNESCO World Heritage Site.

Více než sto lidí uvízlo v neděli na zaseknuté lanovce v českém lyžařském středisku Přemyslov na severovýchodě země. Evakuaci momentálně zajišťují horští záchranáři a hasiči, informuje zpravodajský server iDNES.cz s tím, že nikdo dosud neutrpěl zranění.

„Evidujeme oznámení o zaseknuté lanovce ve skiareálu Přemyslů. Nikdo není zraněn. Některé z osob se podařilo dostat dolů,“ uvedla mluvčí policie v Olomouckém kraji Petra Vaňharová. Dodala, že evakuace dalších osob pokračuje.

Podle informací hasičů zveřejněných na Twitteru bylo na lanovce nacházející se v obci Loučná nad Desnou v chráněné krajinné oblasti Jeseníky 130 lidí, přičemž 40 z nich budou dolů dostávat hasiči-lezci.

Pomoc při zásahu mají poskytnout i hasiči z Moravskoslezského kraje. Dispečer horské služby Jeseníky přiblížil, že na místě je v tuto chvíli také osm horských záchranářů.

North Vancouver, British Columbia, Canada. North Shore Search and Rescue are rescuing a man skier in the backcountry of Seymour Mountain with a helicopter in winter during sunset.

Lanovka se podle ředitele areálu Jaroslava Podzimka zasekla z důvodu technické poruchy. „Jde o poruchu na brzdách, tím pádem je vyřazen hlavní i vedlejší pohon. Co šlo, jsme spustili samospádem, ale zbytek cestujících musí slaňovat pomocí horolezecké techniky,“ řekl iDNES.cz.

Předchozí článekSvětové ceny potravin v lednu vzrostly, táhly je zejména ceny olejů
Další článekProtest kamionistů Konvoj svobody se šíří do dalších kanadských měst