Jak se ucházet o novou práci poradí společnost 123jobs Media

0
81

Možná si myslíte, že obcházení podniků s životopisem v ruce už dávno odzvonilo a vše ovládla internetová komunikace. Z většiny máte nejspíš pravdu, ale může se stát, že zejména menší firmy, kavárny či obchody ocení osobní přístup a snahu, kterou pro získání místa vynakládáte. Je na tom skutečně něco staromódního, ale zároveň to může být velmi dobrá strategie, jak vyniknout mezi ostatními uchazeči, kteří jen odkliknou e-mail.

Společnost 123jobs Media se v letošním roce 2022 stala největším tuzemským provozovatelem on-line náborových aplikací a pracovních portálů s nabídkami inzerce práce. Pracovní portály od 123jobs Media najdete nejen v České republice, ale i na zahraničních trzích práci pod globálním brandem MyJobsi.

Zvažte, co se hodí

Tento postup se rozhodně nehodí pro všechny typy pracovišť. Je vhodný spíše pro menší zaměstnavatele, kde vycítíte, že by mohla převládat přátelská až rodinná kultura. V jiném prostředí by se mohlo snadno stát, že budete působit jako podivín nebo někdo, kdo se vyhýbá používání moderních technologií. Váš životopis pak pravděpodobně zapadne, protože ho jen odevzdáte na recepci, namísto aby přišel přímo odpovědné osobě.

Vyberte si správnou dobu

Pokud dané místo trochu znáte – jste například zákazník, spolupracující anebo zkrátka jen chodíte kolem – jste ve velké výhodě. Nejspíš totiž víte, kdy mají zaměstnanci největší frmol a kdy je případně přítomen šéf či majitel. Zkuste přijít v klidnou dobu a dostat se k nejvýše profesně postavené osobě v danou chvíli. Vyjádřete svůj zájem a vztah k danému místu a předejte kopii životopisu včetně kontaktů na sebe. Nezapomeňte na oblečení vhodné pro danou situaci a prostředí.

Co ve vás návštěva zanechala

Nyní to není jen o tom, že hypnotizujete telefon, jestli vás už konečně kontaktují. Měli byste se zeptat i sami sebe, jestli váš zájem o pracovní pozici trvá a jestli vám podnik byl sympatický. Může se totiž stát, že někam již nějakou dobu nahlížíte tzv. přes výlohu a nakonec zjistíte, že jste si idealizovali atmosféru i personál. Poté zvažte, zda tomu přece jen dát šanci, kdyby druhá strana měla o spolupráci zájem, anebo raději hledat nabídky práce dál.

Předchozí článekCoca-Cola již potřetí podporuje Prague Pride Festival. Značka tak vyjádří to, co je zakotveno v její DNA – sounáležitost, svoboda a respekt k ostatním