Tento týden začne předvolební kampaň maďarské opozice

0
193

Kandidátem opozice na post předsedy vlády je Péter Márki-Zay.
Tento týden začnou v Maďarsku vydávat noviny předvolební kampaně šesti opozičních stran a jejich společného kandidáta na post premiéra Pétera Márkiho-Zaya, čímž začíná kampaň opozičního semknutí do jarních parlamentních voleb 2022.

Informoval o tom v pondělí zpravodajský server telex.hu.

Noviny, které vydají v třímilionovém nákladu, zveřejní rozhovor s Márkim-Zayem a představí opoziční kandidáty. Kromě toho na téměř tisíc billboardech budou propagovat opoziční semknutí pod heslem „V jednotě za Maďarsko“.

Podle telex.hu předsedové šesti stran semknutí začátkem ledna doladili témata předvolební kampaně a o výsledcích informovali i svého společného kandidáta na post premiéra, přičemž se ve všech otevřených otázkách snažili vytvořit společnou platformu.

Márki-Zay následně prohlásil, že zatím ustoupil od svého požadavku vytvořit v parlamentu vlastní – sedmou opoziční frakci, aby tato záležitost nekomplikovala opoziční spolupráci.

Opoziční lídři se dohodli iv dosud sporných otázkách, jakým byl termín vstupu Maďarska do eurozóny, který bude do pěti let, nebo v otázce přehodnocení, případně odstoupení od sporného projektu modernizace železniční tratě mezi Bělehradem a Budapeští prostřednictvím čínského úvěru.

Šéfové opozičních stran Demokratická koalice (DK), MSZP, Jobbik, Politika může být jiná (LMP), Dialog a Momentum se loni dohodli na výběru společného kandidáta formou primárek pro každý ze 106 jednomandátových volebních obvodů, jakož i na stejném postupu při výběru opozičního kandidáta na post předsedy vlády do příštích parlamentních voleb.

Kandidátem opozice na post předsedy maďarské vlády se stal po vítězství v říjnovém druhém kole primárek Péter Márki-Zay, primátor města Hódmezővásárhely.

Předchozí článekLídr polské vládní strany nevylučuje předčasné parlamentní volby
Další článekNa situaci kolem Djokoviče reaguje i Nadal. Je to cirkus…